5 důvodů, proč si vzít osobní půjčku

Debetní karta

Osobní půjčky jsou skvělou možností financování, protože nejsou zajištěné, mají nižší úrokové sazby a snadno zvládnutelné podmínky splácení. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit získání osobní půjčky.

1. Konsolidace dluhů

Jedním z nejvýznamnějších důvodů, proč si vzít osobní půjčku, je konsolidace dluhů. Splácení více půjček s vysokým úrokem může být stresující, protože velká část vašeho příjmu jde na splátky úroků namísto jistiny. Pokud si vezmete osobní půjčku a použijete ji na splacení jiných půjček, například půjček do výplaty nebo dluhů z kreditních karet, můžete všechny své půjčky sloučit do jedné měsíční splátky.

Osobní půjčka je nejen snadno spravovatelná, ale má také nižší úrokovou sazbu než kreditní karty, které si účtují 14 % úrok.75 % zájem, podle posledních údajů RPSN u dvouleté půjčky je 9 %.46% Konsolidace dluhu může také prodloužit dobu splácení a uvolnit váš příjem na jiné důležité výdaje.

2. Osobní půjčky jsou vynikající alternativou k půjčkám před výplatou

Pokud potřebujete naléhavě peníze, mnoho lidí si bere půjčky před výplatou, protože jsou snadno dostupné a jejich schválení trvá kratší dobu, protože nevyžadují kontrolu úvěruschopnosti. Půjčky před výplatou jsou však úročeny vyšší úrokovou sazbou, obvykle 400 % RPSN. Krátká je také lhůta splatnosti, obvykle v rámci příští výplaty, takže může být obtížné splatit půjčku do data splatnosti. Pokud nejste schopni splatit půjčku ve stanoveném termínu, půjčka se převádí do dalšího měsíce, čímž se zvyšují poplatky a splácení je obtížnější.

Přemýšlejte o získání osobní půjčky místo půjčky do výplaty, protože může být schválena rychle. Osobní půjčky mohou mít také nižší úrokovou sazbu a některé společnosti nabízejí půjčky i lidem se špatnou bonitou, takže je možné získat pomoc, i když vaše úvěrové skóre není příliš dobré.

3. Vylepšení domácnosti

Modernizace domu je nákladná investice I když jste si na rekonstrukci našetřili peníze, náklady se často zvyšují a je nutné si vzít půjčku. Pokud se chcete vyhnout nebezpečí, že přijdete o dům, pokud nebudete schopni splácet nebo prostě nebudete mít vlastní kapitál ve své nemovitosti, můžete zvážit získání osobní půjčky. Osobní půjčky nejsou zajištěné, takže nemusíte ručit svým majetkem.

4. Nákup automobilu

Pokud nemáte dostatek peněz na koupi automobilu, ale přesto chcete kvalitní automobil, můžete se podívat na možnost získání osobní půjčky s nízkou úrokovou sazbou. Na rozdíl od půjčky na auto, pokud nebudete splácet osobní půjčku, vaše auto nebude zabaveno.

5. Nouzové výdaje

Pokud potřebujete peníze ihned na pokrytí nákladů na léčbu, pohřeb nebo na dlužné účty za komunální služby, měli byste zvážit možnost požádat o osobní půjčku. Mnohé úvěrové společnosti nabízejí online žádosti, díky nimž se během několika minut dozvíte, zda byla vaše půjčka přijata. V závislosti na věřiteli pak můžete získat půjčku ještě týž den nebo během několika dní, což vám umožní vyřídit neodkladné výdaje.


Přemýšlejte o tom, že si vezmete osobní půjčku na sloučení všech svých dluhů, pokrytí mimořádných výdajů, rekonstrukci domu nebo koupi auta.

Publikováno: 08. 03. 2023

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Alena Novotná