Kde najdete první půjčky zdarma

Jak by měla vypadat ideální půjčka? Měla by být co možná nejvýhodnější. V tomto směru se do popředí dostává jedna zajímavá věc, což jsou první půjčky zdarma. V čem konkrétně jsou unikátní a kde je najít?

Co jsou to první půjčky zdarma?

Jedná se o úvěrové produkty, které skutečně garantují to, že zájemce o peníze nemusí zaplatit ani korunu navíc. Z toho plyne, že mají jak nulovou úrokovou sazbu, tak i nulové RPSN. To znamená, že se není nutné obávat ani poplatků. Osoba tak vrátí přesně tolik, kolik získala – tedy za předpokladu, že dodrží termín splatnosti.

Kde tyto půjčky najít?

Možná trochu paradoxem je to, že je najdete v nebankovním segmentu. V oblasti takzvaných mikropůjček, které jsou charakteristické menšími částkami a také jednorázovým termínem splatnosti. Možnost první půjčky zdarma není dostupná u každého poskytovatele, ale řada z nich ji nabízí. Hlavně jako lákadlo pro nové klienty, kteří chtějí peníze.

Podmínky jsou celkem jednoduché

Na první půjčku zdarma se vztahují určitá pravidla. Primárně taková, že je možné vzít si pouze určenou sumu, na povolený termín splatnosti. Druhou podmínkou je nutnost, že u daného poskytovatele to musí být výhradně první půjčka. Jde tedy o akci pro nové klienty. Dále je požadavkem také vrácení peněz v termínu, což jsme lehce nastínili již výše.

Ne vždy je tak výhodná, jak vypadá

Pokud je splněna daná trojice podmínek, skutečně nemusí žadatel zaplatit nic navíc. Horší je to ve chvíli, kdy splatnost nedodrží. Může dojít k tomu, že mu jsou úroky naúčtovány zpětně, nebo dojde k tomu, že bude muset využít prodloužení splatnosti o nějaký ten týden. A to také není zdarma. A protože segment mikropůjček je s ohledem na výši úrokových sazeb obecně tím nejhorším, je celkem jasné, že z nejvýhodnější půjčky na trhu se během pár dní může stát ta, která je tou nejhorší.

Publikováno: 15. 12. 2017

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Alena Novotná