Je lepší hotovostní nebo online půjčka

Trh s půjčkami je celkem rozmanitý. Proto mohou vzniknout i zajímavá porovnání. Jakou cestou se vydat, pokud přemýšlíte nad tím, zda pro vás budou lepší volbou hotovostní, nebo online půjčky? Podívejte se.

Vyřízení

U obou jsou výhody spojené s tím, že mnohdy není nutné kamkoliv chodit. Když vezmeme v potaz hotovostní půjčky, jsou zajímavé v tom, že přímo k vám domů přijede obchodní zástupce, kde s vámi sepíše vše potřebné. U druhé možnosti láká, že vše vyřídíte online. Jelikož je často možné učinit tak kdykoliv, bez nutnosti domluvy s konkrétní osobou, vycházejí přece jenom o něco lépe.

Výše finanční částky

Pokud vám záleží na tom, kolik peněz dostanete, je nutné říci, že mnohem lépe v tomto ohledu vycházejí hotovostní půjčky. Lze je zařadit do segmentu spotřebitelských úvěrů, kde nemusí být problémem desetitisícové, nebo stotisícové půjčky. Online půjčky jsou naopak charakteristické tím, že jsou k dispozici částky v řádech několika tisíců korun.

Schválení

I když jsou platné určité zákony, stále je mnoho poskytovatelů, kteří na klienty hledí hlavně individuálně. A to jasně nahrává tomu, že online půjčky jsou s ohledem na jednoduchost získání mnohem lepší volbou. Je to dáno mimo jiné i tím, že poskytované částky jsou menší a tak je jasné, že zde určitá benevolence musí být. U hotovostních půjček je bonita posuzována mnohem přísněji.

Rychlost získání peněz

Pokud využijete online půjčky s rychlým a automatickým vyřízením, a převod bude realizován v rámci stejné banky, je možné mít peníze i za pár desítek minu. Jsou ale i případy, kdy vyřízení trvá déle, stejně jako jsou i případy, kdy musíme myslet na délku převodu mezi bankami. Proto může být v některých případech rychlejší hotovostní půjčka. Stačí, aby měl dostatek času obchodní zástupce, popřípadě nemusí být problém dojít si pro peníze třeba přímo na pobočku.

Publikováno: 05. 11. 2017

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Alena Novotná